Nad zábavou některých lidí zůstává rozum stát. Podnikatel ze Slovenska se vybral na výlet do Jihoafrické republiky, kde zabil tygra. Po vystřelení smrtícího náboje si se zvířetem udělal vítězoslavnou fotku, ani to mu však nestačilo. Šelmu za stovky tisíc korun si následně nechal dovézt do svého domu na jihu Slovenska. Případem se už zabývá policie, muži hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. 

Slovenští policisté na sociální síti informovali, že vyšetřovatel odboru odhalování nebezpečných materiálů a enviromentální kriminality obvinil Jána K. z přečinu porušování ochrany rostlin a živočichů. „Vzhledem k tomu, že ke skutku mělo dojít ve značném rozsahu, hrozí mu trest odnětí svobody na jeden až pět let,“ napsali policisté.

Tygr džunglový sice žije v Asii, právě Jihoafrická republika je známá svými chovnými stanicemi pro lovce. Zda střílel podnikatel v jedné z nich, ale policie zatím neprozradila. Šelmu měl nakonec Ján K. převést do svého bydliště v obci Žihárec na jihu Slovenska a nechat vycpat.

Trofej podle policistů používal v rozporu se zákonem k propagaci loveckých zájezdů do Jihoafrické republiky. „Podrobnosti a okolnosti, jak k tomu došlo, jsou předmětem vyšetřování,“ doplnila slovenská policie. 

Celková společenská hodnota tygra byla vyčíslena na 28 tisíc eur, tedy více než 700 tisíc korun. Vycpaná šelma ale není jediný podnikatelům problém. Společně s dalšími osobami je ve více případech obviněn z daňových podvodů, informovala slovenská televize Markíza.