Na světlo světa se před pár dny dostal první trailer k novému filmu Lightyear. Pojmenován je podle oblíbeného hrdiny ze snímků Toy Story, upozornil magazín Entertainment Weekly. Návrat tak jistě potěší všechny fanoušky původní série kultovního animáku.

Připravovaný prequel se zaměří na jednu z hlavních postav z kultovních filmů Toy Story Buzze Rakeťáka. Sympatický vesmírný ranger se v něm zúčastní kosmického programu.

Buzzovi ve filmu propůjčí svůj hlas herec Chris Evans. Nahradí tak známého herce a baviče Tima Allena, který stojí za všemi filmy původní ságy. Za zmínku stojí i fakt, že se Evans i Allen narodili v týž den, konkrétně 13. července. Je mezi nimi však 28letý věkový rozdíl.

Evans ale neztvární toho Buzze, kterého tak dobře známe z Toy Story, ale původního Buzze Rakeťáka. „Že se film odehrává ve světě Toy Story je trochu zavádějící. Je to samostatně stojící akční film o postavě Buzze Rakeťáka,“ vysvětluje režisér Angus MacLane, který stojí také například i za filmem Hledá se Dory.

Ve světě Toy Story by tohle mohl být film, na který by se Andy mohl dívat a na základě něj toužit po samotné hračce Buzze Rakeťáka,“ pokračuje MacLane. „Tenhle film ale neskončí tím, že se na něj dívá Andy a jí u toho popcorn, je to samostatný film. Film o Buzzovi Rakeťákovi. Ta postava je vesmírný ranger, nikoli hračka,“ dodal režisér.

Lightyear se stane už 26. celovečerním animákem z dílny Pixaru a zároveň prvním spin-offem založeném na již existující postavě z Pixarovského vesmíru. Z traileru lze očekávat, že bude snímek plný retro hudby, která snad podobně jako ve Strážcích galaxie doplní vesmírné dobrodružství.

Do kin by se měl snímek dostat v červnu 2022 ve 2D i 3D verzi.