Labradoodle jménem Monty byl věrným společníkem svého páníčka dlouhých deset let. Byli jako kamarádi, kteří si společně užívali například výlety po horách. Čtyřnohý přítel však onemocněl leukémií a svému pánovi už nestačil. To, co pro svého pejska udělal, vás vezme za srdce.

Monty byl pro Carlose Frescu výjimečný, a proto se rozhodl, že mu dopřeje i poslední společný výlet, informovala na svém webu televize Fox News. Na nejvyšší vrchol národního parku Brecon Beacons ve Velké Británii svého miláčka vytlačil v kolečkách.

So sad. Farewell Monty.The ten-year-old labradoodle with leukaemia was carried to the top of Pen y Fan one last time by…

Posted by The Brecon and Radnor Express on Tuesday, July 6, 2021

Hora Pen y Fan je se svými 886 metry nad mořem nejvyšší vrcholem ve Walesu. Carlos si symbolicky na rozloučení se svým pejskem vybral právě tohle místo. Cestou potkávali množství turistů, které jejich příběh mnohokrát dokonce rozbrečel.

Monty si však pozornosti a hlazení od kolemjdoucích užíval plnými doušky. Někteří lidé dokonce nabídli, že budou kolečka část cesty tlačit. „I když byl slabý, užíval si všechen ten rozruch,“ popsal sedmapadesátiletý Carlos.

Pejsek zemřel 21. června, krátce po výletu. „Naši malí společníci nás nikdy neodsuzují, vždy na nás čekají a nabídnou nám útěchu, pokud se nám v životě nedaří,“ prohlásil Carlos. „Byl opravdu výjimečný. Bůh ti žehnej a dobrou noc,“ uzavřel.