Česká pošta vyplatí v březnové mzdě svým zaměstnancům navíc celkem 73 milionů korun. Jde o poděkování za jejich maximální nasazení v souvislosti s pandemií koronaviru.

Jsme v situaci, kterou nikdo z nás nezažil. Pošťáci potvrzují, že se o ně stát může v těžkých chvílích opřít. Dnes není nikdo, kdo by pošťáky za jejich práci neuznával. Zasloužíte si to. Pro mě jste nejlepší a vítězové. Děkuji vám, moji kolegové,“ řekl generální ředitel České pošty Roman Knap.

Odměny v celkové výši až 61 milionů korun vyplatí zaměstnancům v březnové mzdě. Týkají se zaměstnanců České pošty, kteří nyní nepracují na home office a práci vykonávají na svém pracovišti v době mimořádného stavu vyhlášeného vládou. Pošťákům tak v dubnu na účet dorazí o 2 tisíce korun více.


Dalších celkem až 12 milionů je připraveno jako odměna pro zaměstnance, kteří v době vyhlášeného mimořádného stavu chodí do práce. Ti mohou podle odpracovaných směn získat ke svému měsíčnímu příjmu až 500 korun, které mohou využít jako příspěvek na cestu do a z práce,“ vysvětlil mluvčí pošty Matyáš Vitík s tím, že peníze slouží k tomu, aby zaměstnanci mohli maximálně omezit cesty veřejnou dopravou. 

I tyto peníze podle Vitíka dorazí pošťákům v březnové mzdě, tedy v dubnu. „Naši zaměstnanci jsou hrdinové dneška. Možná ne tak mediálně viditelní, ale teď potřební víc než kdy jindy,“ doplnil Vitík.