Ztracený dopis nebo nekonečné čekání na balík je jistě pro každého noční můrou. Své o tom vědí obyvatelé obce Potvorice u Nového Mesta nad Váhom. Slovenská pošta tam řeší případ, který ve své historii nepamatuje.

Pošťačka a zároveň vedoucí pošty nedělala svou práci celý rok. Nejen, že lidem nedoručovala poštu, dokonce ani neodesílala přijaté zásilky. Místní tak marně čekali na poštovní poukázky i jiné důležité dopisy. Všechny údajně končily u pošťačky v bytě, schovávala je v lednici a skříni, informovala v pondělí slovenská televize Markíza.

„Při kontrole vedoucí pošty nedokázala vysvětlit, proč takto postupovala a požádala o okamžité ukončení pracovního poměru,“ řekla televizi mluvčí pošty Jana Lukáčová. „Bývalá zaměstnankyně pošty se dopustila závažného porušení pracovní kázně, nedovolené manipulace a pravděpodobně také trestné činnosti,“ doplnila.

„Já se s vámi nebudu o takových věcech bavit,“ reagovala na dotaz samotná pošťačka. Slovenská pošta nyní po dlouhých měsících zásilky doručuje a mnozí lidé jsou překvapeni. Dostávají totiž velikonoční a vánoční přání, ale také úřední zásilky.

Lidé se proto ptají, jak je možné, že si chování pošťačky nikdo z nadřízených tak dlouho nevšiml. „Bylo to v období, kdy pandemie neumožňovala zvýšený počet kontrol, takže i to byl jeden z důvodů, proč takto iracionální chování bylo zachyceno později,“ vysvětluje mluvčí. Slovenská pošta se chystá na bývalou zaměstnankyni podat trestní oznámení.