Ve středu si připomeneme vznik samostatného československého státu. Během státního svátku se mění provozní doba nejen většiny obchodů, ale i České pošty. Některé pobočky státního podniku ale zůstanou otevřené.

I přesto, že většina poboček České pošty bude 28. října uzavřena, některých se to ale netýká. Pokud však budete potřebovat něco nutně vyřídit, moc možností nemáte. Otevřeny zůstanou pouze některé pobočky v Praze a jedna v Plzni. Konkrétně jde o pobočky v pražských obchodních centrech Westfield Chodov a Centrum Černý most. Využít služeb pošty bude možné ještě na pražském letišti Václava Havla a na hlavní poště v centru Prahy.

Mimo hlavní město zůstane otevřena pouze Česká pošta v Plzni v obchodním centru Olympia. Lidé v jiných městech v celém Česku pak mají smůlu, dveře ostatních pošt zůstanou totiž zavřené.

Otevírací doba České pošty – středa 18. října 2020
Kraj Název pošty Otevírací doba
od do
Zdroj: Česká pošta
Hlavní město Praha Praha 1 2:00 0:00
Praha 414 9:00 17:00
Praha 68 (jen přepážka na letišti) 9:00 14:00
Prah 900 9:00 17:00
PP Praha 600 zavřeno
Praha 81 zavřeno
ostatní pošty zavřeno
Středočeský kraj všechny pošty zavřeno
Jihočeský kraj všechny pošty zavřeno
Plzeňský kraj Plzeň 9 9:00 21:00
ostatní pošty zavřeno
Karlovarský kraj všechny pošty zavřeno
Ústecký kraj všechny pošty zavřeno
Liberecký kraj všechny pošty zavřeno
Kraj Vysočina všechny pošty zavřeno
Jihomoravský kraj všechny pošty zavřeno
Zlínský kraj všechny pošty zavřeno
Moravskoslezský kraj všechny pošty zavřeno

 

Každodenní otevírací dobu na 1253 pobočkách upravila pošta už na začátku října. Hlavními důvody, které podnik vedly k tomuto rozhodnutí, patří zkušenosti z koronavirové krize, kdy bylo potřeba upravovat otevírací hodiny pro veřejnost s ohledem na zajištění poštovních služeb pro klienty a zároveň v návaznosti na přijatá hygienická opatření, vysvětlil mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Lidé tak mohou některé dny v týdnu navštívit od 8 hodin a některé dny v týdnu do 18 hodin všechny pobočky, kterých se změna týká. K úpravě provozní doby pro veřejnost přistoupil státní podnik na celkem 265 poštách dokonce už od 1. září. 

Upravenou otevírací dobu poboček České pošty naleznete ZDE.