Populární chatovací aplikací WhatsApp se šíří nebezpečný virus. Nabídka růžového vzhledu se tváří jako oficiální aplikace, jejím stažením si však můžete zadělat na velké problémy. Hackeři se mohou dostat k vašim telefonním číslům, heslům nebo dokonce k platebním kartám. Na problém upozornil expert na kyberbezpečnost Rajshekhar Rajaharia a softwarová společnost ESET.

V popisku aplikace je napsáno, že kromě růžové vzhledu přidává také další užitečné funkce. Kdo si ji však nainstaluje, vystavuje se nebezpečí. Odkaz na stažení chodí uživatelům přímo do zprávy. Po instalaci chce však falešný WhatsApp přístupové údaje.

Jakmile je zadáte, vaše soukromá data už nejsou v bezpečí, upozorňuje expert. Problém je v tom, že malwarový růžový WhatsApp je tomu originálnímu velmi podobný. Rajaharia proto varuje před kliknutím na WhatsApp Pink. Podle něj můžete dokonce přijít o přístup ke svému mobilnímu telefonu.

Hackeři se totiž budou moci dostat k vašemu seznamu kontaktů, zprávám, heslům nebo dokonce i k PIN kódům a platebním kartám.

Podfuk s růžovým vzhledem se týká majitelů telefonů s operačním systémem Android, na iPhony se aplikace nainstalovat nedá. Expert připomíná, aby lidé do svých mobilních telefonů s Androidem stahovali aplikace pouze z Google Play.

V případě, že jste si růžový WhatsApp nainstalovali, co nejdříve zrušte jeho provázání s webovou verzí chatovací aplikace, odstraňte ho z mobilu a vymažte historii prohlížení. Musíte to však stihnout dříve, než se do vašeho telefonu dostanou kyberzločinci, kteří za podvodnou aplikací stojí.