Rukojmím ve vlastním bytě se stala šestatřiceti letá žena z Pardubic. Před rok a půl starým útočníkem se musela zabarikádovat v kuchyni. Převzít nadvládu nad bytem se totiž pokusila fenka stafordširského teriéra. Na pomoc ženě v obležení proto museli vyrazit strážníci.

Záchrannou akci mají za sebou městští strážníci v Pardubicích. Obrátila se na ně žena, která se před novým domácím mazlíčkem zabarikádovala v kuchyni. Rok a půl stará fenka sice nebyla v novém domově ještě ani den, už začala zavádět nové pořádky.

„Ve chvíli, kdy se nově zakoupený pes pokusil o násilné převzetí moci nad bytem, ustoupila nová majitelka do záložních pozic a z obležené kuchyně zavolala o pomoc,“ vysvětlili pardubičtí strážníci. 

Když dorazili na místo, z výšky devíti pater jim přistály do trávy klíče hozené z okna. Za dveřmi bytu pak na ně čekala obtížná zkouška. Na agresivní fenu bez zábran strážníci bez zábran nasadili odchytovou tyč, která zaručila jak bezpečí, tak i částečné zklidnění divokého zvířete,“ popsali zásah městští policisté.

„Další harmonické soužití pod jednou střechou za této situace nebylo možné, proto se fena za dva dny stěhovala podruhé, tentokrát do útulku,“ dodali strážníci. O dalším osudu fenky se teď bude muset dohodnout současná majitelka s tou přechozí.