Stačilo jedno nevinné popíchnutí na sociální síti a je z toho spolupráce na tři roky. Populární šéfkuchař Přemek Forejt, který je známý především jako porotce z televizní show MasterChef, se spojil se známou sítí restaurací rychlého občerstvení McDonald‘s. Vařit v kuchyni ho však nenajdete, stane se totiž kontrolorem kvality.

Forejt v průběhu února navštívil několik olomouckých podniků, ve kterých chtěl vyzkoušet snídaňovou nabídku. Udělal si zastávku také v místní restauraci McDonald’s, kde ale tak trochu polemizoval nad zdejšími hranolky. „Mám je strašně rád, ale už nějakou dobou mi vrtalo hlavou, jak to, že všude vypadají a chutnají stejně, a to už řadu let. A tak jsem Mekáč na Instagramu trochu popíchl,“ popsal šéfkuchař luxusní olomoucké restaurace Entrée, která se soustřeďuje na neotřelou kuchyni.

Reakce slavného řetězce na sebe nenechala dlouho čekat. „Přemkovo pošťouchnutí nás překvapilo a zároveň pobavilo. Říkali jsme si, jak jej přesvědčit, že naše brambory jsou opravdu jen z brambor? Došli jsme k jedinému možnému závěru – vše mu osobně vysvětlit a ukázat. Kolem našeho jídla panuje hodně mýtů a jsme rádi, že téma otevřela zrovna takováto osobnost české gastronomie,“ prozradila začátky spolupráce s Forejtem ředitelka PR a komunikace McDonald‘s Jitka Pajurková.

„A tak jsem se z ničeho nic stal kontrolorem kvality pro Mekáč,“ doplnil populární šéfkuchař. Jeho úkolem prý bude prostřednictvím osobních zkušeností zvýšit vnímání kvality všech surovin a produktů McDonald’s v očích veřejnosti.

„Jsem hrozně zvědavý. Těším se, že vše uvidím na vlastní oči, budu mluvit s dodavateli, odborníky i zaměstnanci z restaurací. McDonald‘s je pojem a mě samotného zajímá, jak má nastavené a propracované procesy, z čeho své jídlo, jehož i já sám jsem fanoušek, připravuje, navíc v tak extrémním tempu,“ dodal Přemek.

V průběhu prvního roku spolupráce se má zaměřit především na dodavatele a suroviny, odkryje tajemství legendárních hranolek, jak přesně a z čeho se připravují burgery nebo zajede na pole i pastviny. Tím, o co se bude Forejt zajímat jako první, jsou brambory.