Neuvěřitelné utrpení prožila dvaatřicetiletá Katie Simsová z anglického Devonu. Při každém sexu s manželem Benem pociťovala ostrou bodavou bolest. Zpočátku si myslela, že to není nic zvláštního. Nakonec se ale přeci jen vydala k lékaři. Až při vyšetření v nemocnici se zjistilo, kde je zakopaný pes.

Jednoho dne se jí žaludek nafoukl natolik, že vypadala jako v šestém měsíci těhotenství, informoval britský Mirror. „Při sexu jsem cítila bolest na vaječnících. Byla to ostrá bodavá bolest. Moje kamarádka měla stejný problém. Povídali jsme si o tom rok a půl,“ přiznala Katie. Myslela si, že jako žena se s problémem musí smířit, protože je to normální. „Nikdy by mě nenapadlo, že to může být tak zlé,“ řekla Katie s tím, že manžel se s ní dokonce bál mít sex a nakonec s ním úplně přestali.

Lékaři si původně mysleli, že jde o takzvaný syndrom dráždivého tračníku. Při červnovém ultrazvukovém vyšetření žlučníku však náhodou objevili obrovskou cystu na vaječníku. Na problém se přitom vůbec nemuselo přijít. Podle Katie totiž neměl lékař oblast pánve vůbec vyšetřovat, naštěstí se ale rozhodl jinak.

Nemyslím si, že je to rakovina, ale vyloučit to nemůžeme. Uděláme vám krevní testy a zjistíme víc,“ oznámil Katie doktor. Když odcházela z nemocnice, nevěděla, co má dělat. Doma na ni navíc čekala grilovačka na oslavu sedmatřicátých narozenin jejího manžela Bena. „Když jsem přišla domů, s pláčem jsem se vrhla k Benovi a řekla mu, že mám na vaječníku deseticentimetrovou cystu,“ popsala děsivý moment Katie.

Nakonec se naštěstí ukázalo, že je cysta nezhoubná a podařilo se ji úspěšně odstranit. Katie, která je majitelkou úklidové firmy, je dnes přesvědčená, že za bolest při sexu byla zodpovědná právě cysta. „Cítila jsem se opravdu zle. Bolel mě žaludek, měla jsem v něm kyselinu a často jsem měla i nevolnosti. Kromě toho jsem byla nafouknutá,“ vysvětlila žena.

Podle jejích slov stačilo, když snědla kousek chleba nebo jablka a úplně se nafoukla. „Všichni viděli, že přibírám. Ale nikdo se o tom nikdy nahlas nezmínil,“ dodala Katie. Po operaci se vše vrátilo do normálů a nyní všechny ženy vyzývá, aby byly opatrné a chodily na preventivní vyšetření.