Říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka. Dokazuje to příběh Karen, která si z útulku vzala třínohého Louieho a dala mu tak druhou šanci na skvělý život. To však ještě netušila, že její nový mazlíček udělá totéž pro ni.

Když Karen Ethierová z anglického města Cirencester narazila v útulku na třínohého pejska Louieho, byla to doslova láska na první pohled. Desetiletý kříženec byl nalezen na ulici vyhublý na kost, s množstvím modřin a zraněnou nohou, kterou mu bohužel museli veterináři amputovat. I přes svůj hendikep ale našel nový domov, informoval web Metro.

Karen původně pracovala jako manažerka psího útulku Bath Cats and Dogs. Když Louieho v roce 2014 do zařízení přivezli, byl na tom podle ní hodně špatně. „Veterinářka řekla, že tolik zlomenin na jedné noze ještě neviděla. Bylo srdcervoucí vidět ho v takovém stavu,“ popsala.

Pětapadesátiletá žena tehdy netušila, že pejsek zachrání život i jí. Karen totiž minulý rok diagnostikovali rakovinu prsu ve třetím stádiu a včas na to přišla právě díky Louiemu. Poprvé se jí pokusil pejsek říct, že něco není v pořádku v říjnu 2020. Tehdy seděla v kuchyni se svou kamarádkou Helen a Louie neustále bouchal Karen hlavou do jednoho místa na hrudníku.

Kamarádka navrhla Karen, aby se zkontrolovala pro případ, že Louie cítí něco, co ona ne. Později si proto ve sprše svá prsa prohlédla a v místě, na které ji její mazlíček upozorňoval, našla bouli. Návštěva lékaře potvrdila rakovinu.

„Byla opravdu agresivní a potřebovala jsem okamžitou léčku. Lékaři mi řekli, že boule je příliš velká na operaci, takže jsem nejdříve potřebovala chemoterapii, aby se zmenšila,“ popsala žena hrůzné okamžiky. Karen však díky svému milujícímu pejskovi nejtěžší chvíle v životě vládla. „Byla to těžká léčba, ale on byl celou dobu při mně. Jsem šťastná, že mám tak inteligentní zvíře,“ prohlásila Karen.

Žena nakonec absolvovala šestiměsíční chemoterapii, po které následovala operace, kde ji lékaři odstranili bulku na prsu a lymfatické uzliny v levé ruce. Karen následně musela podstoupit ještě tři vyčerpávající týdny radioterapie, a to vše s věrným pejskem po svém boku.

„Věděla jsem, že mu chci pomoci a on mi na oplátku doslova zachránit život. Pomohli jsme si navzájem,“ tvrdí Karen. Díky Louiemu a lékařům mohla v červnu tohoto roku úspěšně dokončit léčbu závažné nemoci.