Sněžení a nízké teploty v posledních dnech rozhodně jaro nepřipomínaly. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se však po víkendu začne konečně oteplovat, meteorologové slibují teploty až 17 stupňů Celsia. Už v druhé polovině týdne ale dorazí do Česka studená fronta. 

Téměř zimní počasí se začne lepšit už v neděli, kdy teploty přes den vystoupají k 8 až 12 stupňům Celsia. V noci ale ještě mohou klesnout na nulu. Bude zataženo až oblačno, zejména v Čechách pak občasný déšť nebo přeháňky. V polohách nad 800 metrů, během dne postupně nad 1200 metrů, mohou být srážky sněhové.

Deštivé počasí vydrží ještě na začátku týdne. V pondělí bude zataženo až oblačno, ráno ojediněle mlhy. Na většině území se může občasně objevit déšť nebo přeháňky, nad 1200 metrů pak srážky i smíšené nebo sněhové. Později odpoledne a večer ubývání srážek a od severu částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 stupňě Celsia, přes den teploty vystoupají k 9 až 13 stupňům Celsia.

Také v úterý bude oblačno až zataženo, ráno a večer přechodně místy polojasno a ojediněle mlhy. Během dne se občas mohou objevit na celém území Česka přeháňky. Teploty přes den slibují meteorologové 10 až 14 stupňů Celsia, v noci pak mohou klesnout k 5 až 1 stupni Celsia.

Ve středu bude oblačno až polojasno, během dne pak mohou být ještě místy přeháňky. Ráno se mohou objevit mlhy. Teploty vystoupají k 13 až 17 stupňům Celsia, Nejnižší noční teploty 5 až 1 stupeň Celsia.

„Ve druhé polovině příštího týdne postoupí ze západní do střední Evropy brázda nízkého tlaku vzduchu a s ní spojená studená fronta přejde ve čtvrtek přes naše území k jihovýchodu. Za ní k nám bude od severozápadu proudit chladný vzduch,“ předpovídá ČHMÚ.

Ještě ve čtvrtek se ale teploty v Česku udrží mezi 12 až 16 stupni Celsia, v noci pak neklesnou pod jeden stupeň Celsia. Bude oblačno až polojasno, od severozápadu přechodně až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, postupně nad 700 metrů srážky sněhové.

Následující víkend pak bude přes den nanejvýš 13 stupňů Celsia, v noci mohou teploty spadnou až k mínus dvěma stupňům Celsia. Podle meteorologů bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, od vyšších srážky smíšené nebo sněhové.