Nově zvolený prezident Petr Pavel dostal originální dárek, známý herec Pavel Liška mu věnoval svůj vlastní vynález. Tím je mobilní vandrácký záchod pojmenovaný Hajzlišák. Podle budoucí hlavy státu jde o užitečnou věc na dlouhé cesty do divočiny. 

„Během natáčení 7 pádů Honzy Dědka jsem dostal velice originální dárek od herce a motorkáře Pavla Lišky. Užitečné na dlouhé cesty do divočiny, příjemné na dosed. Moc děkuji, Pavle, udělal jste mi radost,“ oznámil nově zvolený prezident na sociální síti. K příspěvku zároveň přiložil několik fotografií, kde dárek předvedl v praxi.

Podle Lišky jde o první světový prototyp mobilního vandráckýho záchodu. V mojí hlavě byl vynalezen na začátku léta 1981, na naší chalupě, nedaleko Černé Studnice u Smržovky. Bylo mi devět let a už tenkrát jsem nesnášel kakání na čupku v přírodě. Můj vynález tak čekal víc než 35 let, než se dočkal své realizace,“ popsal známý herec.

Vynález má dokonce návod k použití. „Hajzlišáka zavčas vyjmeme z pytle, najdeme si ideální místo se zajímavým výhledem. Zkontrolujeme si terén, aby byl co nejvíce pevný a Hajzlišák se nebořil. V případě, že je to všude rozmočené nebo písek, je dobré dát pod nohy Hajzlišáka kameny,“ vysvětlil Liška.

„Nohy Hazlišáka zaaretujeme speciálním šroubem, postavíme, sundáme kalhoty… trencle. No a pak sednem, kadíme a vyplňujeme smysluplně, každý po svém, ten zdánlivě banální čas,“ doplnil v návodu známý herec.