Ukazuje se, že to není princ Charles (73), kdo má problém se svým synem Harrym (37), jak by se podle některých prohlášení mohlo zdát. Právě naopak, hledá cestu k usmíření, ale tvrdohlavý Harry nejeví zájem, informoval web deníku The Sun.

Budoucí král by se jistě rád setkal se svými vnoučaty, které žijí se svými rodiči v Kalifornii. Malého Archieho viděl naposledy jako hodně malého, loni narozenou vnučku Lilibet ještě neviděl vůbec. Princ z Walesu měl proto údajně pozvat mladý pár, aby se u něj ubytovali a nějaký čas zůstali. Harrymu měl také říci, že by rád viděl vnoučata.

„Myslím si, že princ Charles Harryho miluje a jeho chování ho zničilo. On přitom nyní udělal nesmírně vstřícnou nabídku. Člověk by si přitom myslel, že by mohl být uražený, ale on se touto cestou nevydal. Snaží se Harryho povzbudit k cestě do královského kruhu. Ne nevyhnutně do královské rodiny, ale aby byli dobrými přáteli,“ popsala odbornice na královskou rodinu Angela Levinová.

„Myslím si, že Charles je hodně odvážný, velmi čestný a opravdu by to měl být Harry, kdo se mu omluví a pokusí se dostat zpět pod jeho ochranná křídla. Ale podle mě to vypadá, jakoby to mělo být přesně naopak,“ dodala Levinová.

Harry předminulý rok skončil s královskými povinnostmi, otevřeně se obul do rodičovských schopností svého otce a tvrdil, že se přestěhuje do Kalifornie, aby „přerušil kruh bolesti“ pro něj, Meghan a jejich děti.

„Prince Charlese zarmoutilo, že neměl možnost trávit čas se svými vnoučaty, které mu hodně chybí. Je fantastickým dědou a tuhle roli nesmírně miluje. Určitě se dá říct, že cítí, že mu bez Harryho dětí v životě něco chybí,“ prozradil britskému deníku zdroj z okruhu královské rodiny.

Meghan a Harry si však našli jeden důvod, proč do Velké Británie nevyrazit. Trvají na tom, že jim musí být poskytnuta policejní ochrana. A to i přesto, že na ni nemají nárok. Bez toho by podle nich byl návrat nebezpečný. Mají tak ale zřejmě dobru výmluvu, aby za oceán letět nemuseli.