Rozhodnutí prince Harryho a jeho manželky Meghan, které padlo před více než rokem a na základě něhož dvojice opustila britskou královskou rodinu, šokovalo širokou veřejnost. Spousta lidí obviňovala Meghan z toho, že k takovému kroku svého muže dotlačila. Vše bylo ale úplně jinak. Princ Harry přiznal, že britskou královskou rodinu chtěl opustit již dávno.

Když princ Harry a Meghan Markleová na začátku loňského roku oznámili, že se chtějí vzdát svých královských povinností, a přestěhovali se ze sychravé Anglie do Spojených států, celý svět zůstal v šoku. Spousta lidí podezírala Meghan z toho, že svého muže zmanipulovala a obrátila ho proti celé jeho rodině. Dle jeho nedávné výpovědi v podcastu Armchair Expert ale po útěku toužil dávno předtím, než Meghan potkal. Informoval o tom web bustle.com.

Bylo mi asi dvacet a říkal jsem si, že zkrátka tuhle práci nechci a nechci tady ani být,” nechal se slyšet princ Harry, který zároveň svůj život za zdmi Buckinghamského paláce přirovnal ke snímku The Truman Show. Ten totiž vypráví příběh muže v podání Jima Carreyho, jehož život je neustále pod drobnohledem kamer. „Podívejte se, co to udělalo mojí matce. Říkal jsem si, jak se mám takhle usadit, mít ženu a rodinu, když vím, že by se mohla historie opakovat,” prohlásil Harry. „Viděl jsem to všeho zpoza opony a vím, jak celá ta věc funguje. Nechtěl jsem toho být součástí,” popisoval svůj přístup k práci pro britskou monarchii.

Nezůstal ale zdaleka jen u toho. Adresoval i citovou chladnost svého otce, s jakou jej princ Charles vychovával. V souvislosti s tím prozradil, jakým způsobem chce on sám vychovávat své děti. „Nemyslím si, že bychom měli na někoho ukazovat prstem nebo někoho obviňovat, ale když přijde řeč na rodičovství, když jsem si já sám zažil nějakou formu bolesti a utrpení stejně, jako si zřejmě prožili i mí rodiče, chci si být jistý tím, že se mi podaří rozbít tento cyklus, abych ho nepředal dál,” řekl, co v péči o své děti udělá jinak.

Je to hodně genetické bolesti, která se předává z generace na generaci, takže my jako rodiče musíme pro své děti udělat co nejvíce. Když už se to stalo mně, udělám vše pro to, aby se to nestalo tobě,” hovořil ještě o svých rodičích, hlavně pak ale o svém otci. Princ Charles si totiž v minulosti rovněž stěžoval na nevřelé chování svých rodičů, tedy královny Alžběty II. a prince Philipa. A jak se zdá, i když jemu tento způsob výchovy působil utrpení, nevědomky jej aplikoval i při výchově princů Harryho a Williama.