Ruský prezident Vladimir Putin trpí rakovinou tlustého střeva, tvrdí zprávy z Pentagonu. Důkazem má být jeho nafouknutá tvář, což prý způsobují léky používané při chemoterapii nebo steroidy. Jeho výraz pak údajně potvrzuje, že trpí neustálými bolestmi, napsal britský web Daily Star.

Bývalý důstojník vojenské rozvědky, který nyní pracuje v Pentagonu, prozradil, že analytici studovali Vladimira Putina a domnívají se, že je vážně nemocný. Uvědomění si, že umírá, pak prý šéfa Kremlu mohlo donutit k útoku na Ukrajinu.

„V minulosti jsme ho viděli usmívat se, ale v roce 2022 je jen málo fotek, na kterých vypadá šťastný. Jeho pohled naznačuje, že má bolesti a naši lidé si myslí, že jeho naštvaný pohled je s největší pravděpodobností výsledkem toho, že je v agónii,“ řekl zdroj z Pentagonu s tím, že Putin se obává také onemocnění covid-19. Právě proto si od všech drží odstup.

Bývalý šéf britské diplomacie a lékař Lord Owen si myslí, že Putin bere léky na zvýšení svalové hmoty. Řekl to pro Times Radio poté, co viděl změny na jeho tváři. „Podívejte se na jeho tvář. Uvidíte, jak se změnil. Teď má oválnou tvář,“ popsal s tím, že rozhodně nejde o botox nebo plastickou operaci. Zároveň připomněl, že starší záběry ukazují ruského prezidenta, jak jezdí na koni nahoře bez nebo chytá ryby. Jeho tvář na nich podle Owena vypadá chudší.

„Buď bere anabolické steroidy jako kulturista, nebo bere kortikosteroidy,“ pokračoval lékař s tím, že pokud člověk bere takové léky, má takovou tvář. „Snižuje to imunitu a dělá to lidi zranitelnějšími vůči covidu,“ vysvětlil

„Vladimir Putin byl v úplné izolaci, což je velmi ojedinělé. S nikým se nesetkává. Je to velký tlak,“ dodal lékař. Někteří experti se proto domnívají, že Putinova izolace v průběhu pandemie koronaviru ovlivnila jeho duševní stav a přinutila ho napadnout Ukrajinu, píše Daily Star.