I když si někteří užívají spánek nazí, většina z nás si do postele obléká pyžamo. A klidně v něm pak tráví noci i několik týdnů v řadě, což je podle expertů velká chyba. Noční úbor bychom totiž měli prát častěji, než byste možná řekli.

Sexy noční košilky, dvoudílná pyžama nebo třeba dlouhé tričko – typů oblečení, které si bereme do postele, je celá řada. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jak často je vlastně vhodné ho prát? Na rozdíl od jiných kousků pyžamo nosíme mnohem delší dobu, než putuje do pračky.

Ruku na srdce – kolik dní po sobě byste si na sebe vzali stejné tričko, než by vám to začalo být nepříjemné? Možná dvakrát nebo třikrát. U pyžama ale jako bychom fakt, že se při nošení špiní, přehlíželi, a to v něm často proležíme celý den! Vždyť i ponožky nebo spodní prádlo obvykle pereme po každém použití.

Podle expertky na módní marketing ze společnosti IceWear Harpy Gretarsdóttirové bychom pyžamo neměli požívat déle než tři až čtyři dny. „Pyžama jsou jediným kusem oblečení, který standardně nosíme několik dní po sobě, většinou pod něj nenosíme ani spodní prádlo. Máme je na sobě každý den v průměru osm hodin, což z nich dělá dokonalou živnou půdu pro bakterie,“ popsala pro britský Mirror. A pokud uvážíte, že se naše tělo každou hodinu zbaví až 40 tisíc kožních buněk, to už je pořádná porce nečistot.

Ideální je tedy prát pyžamo po čtyřech dnech, pokud si každý večer dáváte sprchu, můžete tuto dobu protáhnout až na sedm dní, déle byste otálet neměli. Častější praní pak Harpa doporučuje lidem, kteří trpí nadměrným pocením nebo mají sklony k mastné kůži. Abyste se zbavili všech mikroorganismů, perte alespoň na 60 stupňů. V případě, že kvůli materiálu potřebujete studenější program, nezapomeňte přidat antibakteriální čisticí přípravek.