Nejen zdravotníci, ale i také zaměstnanci v prodejnách s potravinami jsou v posledních dnech vystaveni zvýšenému riziku nákazy koronavirem. Obchodní řetězce jim proto za jejich nasazení vyplatí mimořádné odměny.

Například Kaufland investuje do odměn za měsíc březen částku 50 milionů korun, což pro každého zaměstnance znamená bonus až 4 tisíce korun hrubého. „Jsme si dobře vědomi toho, že stávající situace je pro naše zaměstnance mimořádně náročná, a i touto cestou jim chceme velmi poděkovat,“ vysvětlila mluvčí obchodního řetězce Renata Maierl.

Kaufland se také rozhodl ulehčit současnou situaci svým zaměstnancům nad 65 let. Umožní jim zůstat doma po nezbytně nutnou dobu s plnou náhradou jejich výdělku. „Víme, že tito zaměstnanci patří v současné době k nejohroženější skupině, a tímto krokem jim vycházíme vstříc,“ doplnila mluvčí řetězce.


Prémie v březnové výplatě uvidí také zaměstnanci prodejen a logistických center Lidlu. Firma, která stejně jako Kaufland spadá pod německou skupinu Schwarz, vyplatí svým pracovníkům také až 4 tisíce korun hrubého. Celkem tak Lidl rozdá na odměnách částku přesahující 37 milionů korun.

Práci svých zaměstnanců v obchodech a distribučním centru ocení i Tesco. „Jsem nesmírně hrdý na to, jak kolegové napříč celým naším podnikáním neúnavně pracují, aby poskytli za těchto mimořádných okolností potraviny všem,“ řekl výkonný ředitel obchodního řetězce Patrik Dojčinovič. Speciální bonus vyplatí firma v závislosti na odpracovaných hodinách.