Richard chtěl udělat radost dcerce a k 10. narozeninám jí pořídil psa. Zvíře, za které zaplatil v přepočtu asi 30 tisíc korun, ale ještě ten den zemřelo. Na chovatele si teď posvítí policie.

Chtěl vidět radost v očích své dcery, místo toho ale zbyly Richardu Grayovi ze skotského Fifu jen oči pro pláč. Přes internetový inzerát si vyhlédl štěně border kolie a okamžitě se spojil s chovateli, aby se na prodeji domluvili. Cenu nakonec stanovili na 1000 liber, což je v přepočtu asi 30 tisíc korun. Píše o tom Mirror.

Chtěl jsem pejska k narozeninám pro svou dceru. Protože jsem prodělal několik epileptických záchvatů, nemůžu naplno pracovat a ušetřit peníze mi trvalo docela dlouho. Když jsem si inzerát přečetl, spojil jsem se s chovatelkou a nabídl jí, že si pro štěně v pondělí dojedu. Ona ale řekla, že ho sama přiveze. Peníze chtěla v hotovosti,“ vzpomíná Richard.

Už setkání s mladou chovatelkou Richardovi napovědělo, že něco není v pořádku. „Vytrhla mi peníze z ruky a psa po mně prakticky hodila, potom utíkala zpátky k autu,“ říká muž. A jeho obavy se vzápětí potvrdily. Když totiž chtěl psa postavit na nohy, jen se bezvládně zhroutil na podlaze.

Bylo to naprosto hrozné. Snažil jsem se ho krmit hadičkou, ale měl čelisti pevně sevřené a nemohl je povolit. Volal jsem veterináři, ale nikdo nemohl tak rychle přijít. Bylo mi jasné, že zemře, tak jsem se snažil, aby měl alespoň co největší pohodlí. Naposledy vydechl pouhých šest hodin poté, co se k nám dostal, držel jsem ho v náručí,“ popisuje poslední chvíle Richard. S celou záležitostí se obrátil na policii, která s nepoctivými chovateli zahájí vyšetřování.