Ukázat mladým lidem, že existuje mnoho důležitých povolání, bez kterých bychom se neobešli. I takový je cíl druhého ročníku projektu s názvem Dobrá práce, v rámci kterého si europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) vyzkouší hned několik zajímavých pracovních pozic. Už v loňském roce makal jako prodavač v zelinářství, ošetřovatel v krokodýlí zoo nebo opravoval silnice. Pořádně se zapotí také letos, jeho první cesta ale vedla za zkušeným hodinářem Tomášem Fáberou.

„Je to piplačka. Jemná prácička, u které vám neustále něco padá na zem. Ne nadarmo se říká, že hodinář stráví třetinu života hledáním součástek k hodinám a hodinkám na podlaze. Pan Fábera je ale neuvěřitelný kabrňák, opravuje hodiny, na které si v republice málokdo troufne. Kolegové mu posílají zákazníky, když si neví rady,“ popisuje Zdechovský své zážitky.

Pan Fábera má dílnu ve svém domě, většinu dne tak tráví právě v ní. Hodinářský um prý zdědil po dědečkovi. „Doma má sbírku přes sto tisíc hodinek. Některé jsou stovky let staré a některé pěkně vzácné. Zážitek to vidět,“ pokračuje europoslanec.

„Pomáhá ale i lidem ve svém okolí. Třeba důchodkyním z ulice opraví budík nebo hodinky za sklenici marmelády. Přitom mu to nějakou hodinku zabere. Má prostě na správném místě. A jeho žena? Hodinářskému řemeslu se naučila až před třemi lety. Teď svému manželovi se zakázkami pomáhá. Za všechno moc děkuji. Bylo to úžasné a jsem moc rád, že jsem měl příležitost si to vyzkoušet,“ dodal Zdechovský.