Po útoku na americký Kapitol musí americký prezident Donald Trump odrážet ještě více útoků na svou osobu. Správci sociálních sítí mu dokonce zablokovali nebo omezili jeho účty. Nejvlivnější muž planety tak ze dne na den přišel o možnost komunikovat se svými fanoušky prostřednictvím stránek Facebook, YouTube a Twitter. A právě uživatelé poslední zmíněné sociální sítě si teď vzali dosluhujícího prezidenta na paškál. Tématem vtípků se stala Trumpova role v populární komedii Sám doma. 

Americký magnát v době natáčení druhého dílu slavné vánoční komedie Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, tedy v roce 1992, vlastnil newyorský hotel Plaza. Filmařům v něm dovolil natáčet, současnému prezidentovi však museli splnit jeho přání. „Postavit kopii lobby hotelu ve studiu jsme nemohli. Trump s natáčením souhlasil, ale měl jednu podmínku. Prohlásil, že můžeme použít hotel Plaza jen v případě, že i on bude ve filmu,“ prozradil režisér komedie Chris Columbus.

 

Donald Trump si zřejmě pobyt před filmovými kamerami rád užíval. Nebyla to totiž jeho jediná role, většinou však hrál sám sebe. Objevil se například v seriálech Tak jde čas, Fresh Prince, Chůva k pohledání, Sex ve Městě nebo Můj přítel Monk.

Fanoušci kultovních vánočních filmů s Macaulay Culkinem teď ale chtějí Donalda Trumpa z druhého dílu komedie Sám doma digitálně vymazat. Na Twitteru se tak začaly šířit fotomontáže, kde Trumpa nahradili někým jiným.

Známou scénu s Donaldem Trumpem už v roce 2019 vystřihla kanadská televize CBC. I přes četné spekulace se prý nejednalo o politické rozhodnutí. „Jak se to často děje s filmy adaptovanými pro televizi, Sám doma 2 byl upravený, abychom do něj dostali více času pro reklamu“ sdělila tehdy televizní stanice.