Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vyměnila správu státní kasy za sledování seriálů. Jen co skončila v úřadu, vrhla se na pokračování kultovního Sexu ve městě. Zatímco ještě před pár dny byl jejím hlavním tématem státní rozpočet na příští rok, nyní má úplně jiné starosti. Schillerová si na sociální síti postěžovala na tvůrce seriálu, kteří nechali hned v prvním díle zabít postavu pana Božského.

„Viděla jsem snad všechny staré série i filmy Sex ve městě. Od pokračování jsem očekávala příjemnou dávku odlehčeného humoru a oni nám hned v prvním díle nechají umřít pana Božského!? Bez Božského, bez Samanthy, ale šanci tomu dám,“ napsala Schillerová na Facebooku.

Narážela tak na pokračování Sexu ve městě, které třiadvacet let od premiéry slavného seriálu natočila HBO. Desetidílná minisérie s názvem A jak to bylo dál… nabízí pohled do života kamarádek Carrie, Mirandy a Charlotte, které se ze složité reality života a přátelství třicátnic dostaly do ještě komplikovanějšího světa padesátnic.

V pokračování příběhu novinářky Carrie Bradshawové však chybí její kamarádka Samantha Jonesová, ale i životní láska pan Božský. Jak již zaznělo, toho nechali tvůrci zemřít hned v prvním díle. Dostal infarkt poté, co se uštval na rotopedu a v koupelně na zemi bojoval o život. Namísto pomoci lékařů se však dočkal jen posledního polibku od Carrie, v jejímž náručí o pár vteřin později zemřel.

„Já bych to nenazvala restart seriálu, nazvala bych to spíš další návštěva. Ráda bych totiž viděla, kam se postavy posunuly. Jsem zvědavá, protože se výrazně změnil svět od posledního filmu, technologie a sociální sítě,“ prohlásila už loni v prosinci představitelka Carrie herečka Sarah Jessica Parkerová v rozhovoru pro Entertainment Tonight.