Na pomoc lidem z tornádem zasaženého Břeclavska a Hodonínska vyrazil také šéf KDU-ČSL a poslanec Marian Jurečka. Traktorem na jih Moravy dovezl potřebný materiál na odklízení a obnovu zničených domů. Podle šéfa lidovců je na místa velmi smutný pohled. Něco mu však prý přeci jen dělá radost.

„Naložil jsem střešní latě, plachty, hřebíky, čelní nakladač, motorovku, nářadí a vyjel směr jih. Asi od 14 hodin jsem na místě. Je to tu velmi smutný pohled, ale něco mi přeci radost dělá. Na pile v Doloplazích pan majitel dal latě zadarmo. Plachty dali v obchodě za nákupku. Solidarita lidí je úžasná. Děkuji všem, kdo pomáháte,“ oznámil Marian Jurečka v pátek odpoledne na Facebooku.

Naložil jsem střešní latě, plachty, hřebíky, čelní nakladač, motorovku, nářadí a vyjel směr jih Asi od 14h jsem na…

Posted by Marian Jurečka on Friday, June 25, 2021

Už dopoledne Jurečka informoval, že koalice občanských demokratů, lidovců a TOP 09 pozastavuje volební kampaň pro blížící se volby do poslanecké sněmovny. „Pomoc lidem má přednost. Proto pozastavujeme kampaň koalice SPOLU a do postižených oblastí posíláme finanční pomoc,“ napsal.

„Obracíme se také na všechny lidi dobré vůle, aby, pokud mohou, pomohli lidem zasaženým včerejším tornádem na jižní Moravě. Prosbu o finanční příspěvek jsem už v noci rozeslal i všem našim primátorům, starostům a místostarostům, kterých máme v koalici téměř tisíc,“ doplnil Jurečka.

Poslanec věří, že se podaří vybrat dostatek peněz. Pomoci lidem z Břeclavska a Hodonínska však podle něj můžeme také jinak, a to například osobní podporou při úklidu poničených domů.

„Myslím na všechny obyvatele zasažených oblastí a je nesmírně líto všech, kteří ztratili střechu nad hlavou nebo přišli o své blízké,“ uzavřel Jurečka.