Už týden uplynul od chvíle, kdy se veřejnost dozvěděla o smrti prince Filipa. Smutná zpráva zasáhla nejen královskou rodinu a Velkou Británii, ale také celý svět. Před sídlem Marlborough v centru Londýna se už několik dní objevují tisíce květin a vzkazů. Běžní lidé tak chtějí vyjádřit poctu zesnulému vévodovi z Edinburghu a zároveň podpořit pozůstalé.

Mezi množstvím vzkazů se objevil také dojemný dopis adresovaný britské královně, který napsal teprve šestiletý chlapec. „Je mi velmi smutno po princi Filipovi, ale jsem šťastný, protože mám ještě pořád vás. Jste úžasná,“ vzkázal Alžbětě II. malý Alexander. „P.S. Líbí se mi princ Charles s manželkou,“ dodal klučina.

Veřejnost dojala také samotná panovnice. Těšně před posledním rozloučením s princem Filipem nechala na sociálních sítích královské rodiny zveřejnit jednu ze svých nejoblíbenějších společných fotografií. Snímek dokazuje, jak si manželé společné chvíle užívali.

„Její veličenstvo a celá královská rodina děkují za všechny kondolence z celého světa. Ohromilo je, že se tolik lidí na počest vévodova života dělí o vzpomínky na něj,“ poděkovala Alžběta II. na sociální síti.

Fotografie vznikla na vrcholu Coyles of Muick ve Skotsku. V roce 2003 ji pořídila hraběnka Sophie, manželka prince Edwarda, který je nejmladším synem královny a a zesnulého vévody z Edinburghu.