Jasným vzkazem reagoval známý youtuber Karel Kovář alias Kovy na ruskou invazi na Ukrajině. Podle něj jde o neodpustitelný akt agrese, prezidenta Vladimira Putina pak označil za důvod současného krveprolití. 

„Často se dopouštíme chyby. Máme pocit, že špatně už bylo někdy dávno. Že bude vždycky už jenom lépe. Že už se historie nebude opakovat. Sousední země Slovenska, země nám blízká, země, ze které je možná váš spolužák, známý, příbuzný nebo kamarád, je ve válce. Nenechme se mýlit proč. Útok na ni dobře naplánoval, zorchestroval a vyprovokoval Vladimir Putin. On a jenom on je důvodem současného krveprolití,“ zareagoval na současné dění youtuber Kovy.

Invazi na Ukrajinu pak označil jako neodpustitelný akt agrese, který v tomto tisíciletí na našem kontinentu nemá obdoby. „Útok postavený na lžích, které ruská propaganda poslední měsíce chrlila jako zběsilá s jediným cílem, a to zvětšit své území a obhájit rozpoutání krveprolití. Na lžích, které poslední týdny padaly z úst všech oficiálních představitelů Ruska: Válka nebude. Vojáky stahujeme. Středa? Válka ve středu nezačíná… Ano. Začíná totiž ve čtvrtek,“ pokračoval Kovář.

Vladimir Putin podle jeho slov zaútočil na svobodnou zemi a svrchovaný stát. „A my můžeme být vděční za členství v NATO i v Evropské unii. Za silné spojence. Spolky mnohokrát napadané a zpochybňované zaručují něco, co jsme brali poslední dekády jako úplnou samozřejmost. Bezpečnost. Spolupráci. Kdoví, kam až sahají expanzivní plány Putina, který se stejně jako mnozí před ním, co používali moci dlouho a prakticky neomezeně, stal zcela všehoschopným šílencem,“ vzkázal známý youtuber.

„Bez členství v Severoatlantické alianci je ale docela možné, že bychom s maketami zbraní teď běhali taky. Cvičili se na to, co dělat v případě invaze. Večer bychom koukali na oblohu a volali na východ Slovenska, jestli už jsou tam taky. Přemýšleli, jestli nás ráno vzbudí budík, nebo výbuchy za humny,“ vysvětlil Kovář.

„Buďme připraveni přijmout ukrajinské uprchlíky. Pomoci zemi, jak jen to bude možné. Dát jasně najevo, že stojíme na straně svobody a národní suverenity, nikoliv tupé agrese a krveprolití,“ doplnil.