Automobilka Škoda Auto ve čtvrtek prodloužila kvůli pandemii koronaviru odstávku výroby ve všech třech závodech. Zaměstnanci budou doma nejméně do neděle 19. dubna.

Do práce se přitom zaměstnanci měli vrátit už v úterý 14. dubna ráno. Automobilka ale termín obnovení výroby už dvakrát prodloužila. Nově by se tak výrobní linky v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí měly rozjet v pondělí 20. dubna ráno, informovalo vedení firmy zaměstnance prostřednictvím SMS zprávy. 

„Po domluvě s koncernem Volkswagen a odbory KOVO je odstávka výroby v českých závodech Škoda Auto prodloužena do 06:00, 20. 4. 2020,“ zveřejnil znění SMS mluvčí automobilky Tomáš Kotera.

Výrobu zastavila Škodovka kvůli šíření koronaviru ve všech třech svých závodech už ve středu 18. března večer. Zaměstnanci po dobu odstávky dostávali až do 29. března 70 procent platu, nyní jim firma vyplácí 75 procent. Prodloužení odstávky do 14. dubna ve čtvrtek oznámila také automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, informovala Česká televize.