Pražští policisté se zabývají případem údajného obtěžování malé školačky. Neznámý muž měl na začátku týdne lákat do svého auta dívku, která chodí teprve na první stupeň základní školy. Stát se tak mělo v ulici Jana Zajíce před jednou z tamních prodejen.

Událost se měla stát v úterý 13. dubna kolem druhé hodiny odpoledne v ulici Jana Zajíce na pražské Letné. „Nezletilou dívku, která zde čekala před prodejnou, oslovil neznámý muž v červeném autě. Zval ji, ať si jde k němu sednout do vozidla, než prodejna otevře,“ popsala na svém webu městská část Praha 7. 

Rodiče o děsivém zážitku své dcery okamžitě informovali Základní školu Korunovační, kam školačka dochází. Celou událost nahlásili také policistům. „Událost nám byla oznámena a prověřujeme ji. Probíhají standardní úkony vyšetřování. Zatím bez konkrétního závěru a právní kvalifikace,“ potvrdil webu yookee.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Městská část vyzvala své občany k opatrnosti. Základní ochranou dítěte je pravidelné opakování zásad bezpečného chování při setkání s cizí osobou. S neznámým člověkem nikam neodcházet, v žádném případě k němu nenastupovat do auta a místo toho zavolat rodičům či oslovit jiného dospělého (pokud je přítomen), příp. policii,“ uvedla Praha 7.