Deset let od premiéry posledního dílu legendární kouzelnické ságy se filmaři chystají znovu na neuvěřitelnou cestu do Bradavic. Po osmi dílech Harryho Pottera a dvou Fantastických zvířatech se na televizních obrazovkách v budoucnu objeví zřejmě i seriál z čarodějnického prostředí.

Přípravy seriálu o známém čarodějovi potvrdilo několik zdrojů z filmové branže, tvrdí web známého časopisu Hollywood Reporter. Údajně jsou přípravy teprve v rané fázi.

Studio Warner Bros. ve spolupráci se streamovací službou HBO Max zkoumají, jakými způsoby by šlo zpracovat sedm románů britské spisovatelky J. K. Rowlingové do televizní adaptace a přivést tak oblíbené příběhy znovu k životu v jiné formě.

Podoba seriálu je zatím ve hvězdách

O podobě nového Harryho Pottera se zatím spekuluje. Jisté není, zda by jedna řada odpovídala jedné knize o známém čarodějovi, jestli se bude jednat naopak o minisérii, nebo o zcela jiné zpracování, jako například v případě Pána prstenů na internetové televizi Amazone Prime.

Veškeré zprávy o přípravě seriálu však studio Warner Bros. i HBO popírají. „Studio ani streamovací služba se na žádné přípravě seriálu o Harry Potterovi nepodílí,“ reagují obě společnosti na tvrzení, které přinesl Hollywood Reporter.

Na celém světě se prodalo přes 500 milionů výtisků knih. Osm filmů původní série vydělalo v kinech skoro 8 miliard dolarů (172,5 miliardy korun). Snímky Fantastická zvířata a kde je najít (2016) a Fantastická zvířata: Grindewaldovy zločiny (2018) doplní v roce 2022 další pokračování. Filmů z této série by mělo vzniknout celkem pět.