Po něčem takovém jistě touží mnoho fanoušků Harryho Pottera. Tatínek se inspiroval populární ságou z pera J.K. Rowlingové a prostor pod schody předělal na pokojík pro svou malou dcerku. Místnost má sice jen pramálo společného se zaprášeným přístěnkem filmového čaroděje v domě Dursleyových, ale do detailu promyšlený výtvor si okamžitě získal množství fanoušků, napsal britský deník Daily Mirror.

Na dveřích místnosti visí obraz Buclaté dámy, která hlídá vchod do věže Nebelvíru. Na to, aby se do ní návštěvník dostal, musí znát správné heslo. Protože je ale malá holčička fanynkou Havraspáru, visí z vnitřní strany dveří vlajka jejich koleje. Nechybí ze stropu visící svíčky, Pobertův plánek, dopisy z Bradavic nebo články z kouzelnických novin Denní věštec. Samozřejmostí je pak plyšová sova Hedvika.

YouTube (Dank memes compilation)

Naproti dveří visí Pobertův plánek  | FOTO: YouTube (Dank memes compilation)

V případě, že malá milovnice čarodějnické ságy dostane chuť na čtení, na policích ji čeká celá sbírka knih J.K. Rowlingové. Pročítat si je může na podlaze vystlané pohodlnými matracemi a polštáři.

Když se na internetu objevilo video originálního přístěnku, nápad kreativního tatínka si okamžitě získal tisíce fanoušků, kteří ho žádají, aby podobnou místnost vytvořil i pro ně. Dokonce se objevil návrh na koupí domu s touto kouzelnou místností. „Vejde se tam dospělý člověk? A kdy vlastně budete ten dům prodávat? Ptám se za kamaráda,“ zeptal se podle Daily Mirroru jeden z milovníků Harryho Pottera.

YouTube (Dank memes compilation)

Denní věštec na zdi a plyšová Hedvika  | FOTO: YouTube (Dank memes compilation)

„Pokud by to rodiče vytvořili pro mě jako dítě, nikdy bych z místnosti neodešla,“ napsala jiná fanynka populární ságy. „Nikdy bych si nemyslel, že budu žárlit na osmileté dítě, ale stalo se,“ stojí v dalším komentáři.