Zpráva o nečekaném úmrtí Miroslava Žbirky šokovala celé Česko i Slovensko. Kromě záplavy vzpomínek a vzkazů fanoušků i známých osobností však tato smutná událost spustila i lavinu konspirací, které smrt slavného zpěváka připisují očkování proti covidu-19.

Smutná zpráva obletěla všechna média ve středu večer. Manželka Miroslava Žbirky Kateřina později potvrdila, že známý zpěvák zemřel na opakovaný zápal plic. Tato informace však některým konspirátorům nestačila.

Na sociálních sítích začali šířit své domněnky a „zaručené pravdy“ o tom, co skutečně zpěvákovu smrt způsobilo. „Jo vakcína je svinstvo. Čest jeho památce,“ zveřejnila slovenská policie jeden z příspěvků. „Dnes Žbirka, také po dávce. Lasica, dávka. A strach, to je to, co je dohnalo k rozhodnutí. Dnes popravili Žbirku, další bude kdo?“ píše se v dalším komentáři.

Policisté na komentáře plné lží následně sami zareagovali. „Hyeny v lidské kůži? Kdo se chce přiživovat na smrti Miroslava Žbirky?“ napsali na sociální síti.

„Podobným lidem nejenže není vzácný lidský život, nemají ani žádnou úctu k truchlící rodině. Ignorují i to, co rodina o smrti známé osobnosti řekne,“ pokračuje policie s tím, že samotný zpěvák se v minulosti netajil tím, že s plícemi má dlouhodobý problém. A to už v době, kdy žádný covid-19 neexistoval.

„Bohužel to bude jako v případě Jula Viršíka, Milana Lasici nebo Borise Sádeckého, jejich smrt je nehanebně zneužívána. Můžeme očekávat nové a nové články v případě Mekyho Žbirky,“ uzavřela policie.