Kdo z nás by neměl rád záběry roztomilých zvířátek, některé situace se však nepodaří zachytit jen tak. Norský fotograf Frede Lamo zvěčnil ledového medvěda, který relaxuje a spokojeně si hoví na teplém slunci. Vznikl tak unikátní záběr, jaký se tak často nevidí. 

Frede Lamo se převážně zaměřuje na krajinné fotografie. Pochází z norského souostroví Špicberky a o originální snímky rozhodně nemá nouzi, píše web The Sun. Před lety se mu podařil unikátní záběr polárního medvěda.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Frede Lamo (@frede_lamo)

Vtipnou fotografii, na které chlupáč leží na levém boku a má vystrčené své pozadí, pořídil právě na Špicberkách. O těch je známé i to, že jde o jediné osídlené místo na planetě, kde se nachází více ledových medvědů než lidí.

Podle autora snímku byl chlupáč v této poloze více než půl hodiny. „Vypadalo to tak, že se na nás snaží zapůsobit. Trvalo to dlouhých 35 minut,“ popsal Frede Lamo, který kromě Špicberků fotí také v Grónsku, na Aljašce nebo Antarktidě.

Frede má na svém kontě více záběrů, které vyrážejí dech. Talent se mu rozhodně nedá upřít. Je vidět, že cit pro detail má jednoduše v krvi.