Vybrat to nejlepší jméno pro čtyřnohého mazlíčka je nepochybně zodpovědný úkol, na kterém se často podílí celá rodina. Někteří páníčci mají jistě jasno už před pořízením pejska, pokud však patříte do druhé skupiny, máme pro vás hned několik tipů. Inspirovat se můžete žebříčkem těch nejoblíbenějších psích jmen loňského roku, který pro yookee.cz sestavil Národní registr majitelů zvířat.

Žebříčku nejčastějších jmen pejsků v Česku vévodí Ben následován Bárou a Betty. Na čtvrtém místě se umístil Max, první pětku pak uzavírá Dan. Páníčci u nás ještě na své mazlíčky často volají také Sáro, Jessi nebo Rone.

Nejoblíbenější jména psů v roce 2021
1. Ben 6. Nely
2. Bára 7. Sára
3. Bety 8. Jessi
4. Max 9. Ron
5. Dan 10. Bad
ZDROJ: Národní registr majitelů zvířat

„Desítka nejpopulárnějších jmen je již řadu let stabilní a pouze se mění jejich vzájemné pořadí,“ prozradili zástupci Národního registru majitelů zvířat, který eviduje stovky tisíc domácích mazlíčků v Česku.

Podle organizace se v posledních dvou letech do oblíbených jmen pejsků nijak výrazně nepromítal žádný populární film nebo seriál. V minulosti to však bylo jinak.

Například v době premiéry jednotlivých řad seriálového hitu Hra o trůny lidé často své čtyřnohé kamarády pojmenovávali Aryu, Daenerys či Tyriona. Podobně ovlivnil jména psů například seriál Dexter.

„Z kuriozních jmen z poslední doby stojí za zmínku Ynženýr či Yntelektuál, nechybí samozřejmě ani Covid,“ doplnili zástupci Národního registru majitelů zvířat.

Podle expertů bychom měli pro svého mazlíčka vybírat jméno, které se v první řadě líbí nám. Budeme ho totiž používat každý den. Ideální je dvouslabičné jméno, ta delší se totiž obtížněji vyslovují a pejsci na ně špatně reagují.

Pokud už jednou jméno svému čtyřnohému kamarádovi vyberete, určitě jej během jeho života neměňte. Způsobili byste mu v hlavě zmatek.