Frontman irské rockové skupiny U2 prohlásil, že mnohé písně jsou pro něj zátěží a cítí se při nich trapně. Bono (61), vlastním jménem Paul Hewson, není prý spokojený ani s názvem kapely. S tou přitom prodal více než 150 milionů desek.

Bono v rozhovoru pro podcast Awards Chatter, ze kterého ve středu citovala stanice BBC, uvedl, že je pro něj těžké poslouchat hudbu vlastní kapely. Dodal, že jeho hlas na prvních skladbách zní velmi napjatě.

„Jednou v autě zazněla z rádia naše písnička a moje tvář dostala – jak říkáme my v Dublinu – šarlatovou barvu. Byl jsem v rozpacích. Domnívám se, že U2 dost balancují na hraně nevkusu,“ zhodnotil zpěvák hudbu vlastní kapely.

Jejich páté studiové album The Joshua Tree (1987) bylo nedávno vyhlášeno posluchači rozhlasové stanice BBC Radio 2 za nejlepší nahrávku daného desetiletí. Zatímco Bono souhlasí s tím, že jeho skupina „zní skvěle“, zpěvák svůj vlastní rozhlasový projev neobdivuje. Jedinou výjimkou je podle něj výkon v písni „Vertigo“ z alba How to Dismantle an Atomic Bomb (2004).

Irský hudebník přes více než čtyři desetiletí trvající kariéru tvrdí, že skutečným zpěvákem se stal teprve nedávno. „Velkým objevem byl pro mě poslech skupiny Ramones, kdy jsem si uvědomil, že nemusím být za každou cenu velkým rockovým zpěvákem,“ uzavřel Bono.

Kapela vznikla v roce 1976 v Dublinu. Jejími členy jsou Bono (Paul Hewson – zpěv, kytara), The Edge (David Howell Evans – kytara, doprovodné vokály), Adam Clayton (baskytara) a Larry Mullen ml. (bicí). Irská rocková skupina patří k nejdůležitějším hudebním tělesům na světě.

Kapela se objevila nejprve v jiném složení i pod jiným názvem – Feedback. I přes počáteční nechuť členů ponechat Hewsona jako zpěváka se z Paula vyklubal velký talent a v kapele, která v té době hrála především covery, tak zůstal. Možná i díky tomu pak chlapci vyhráli soutěž v Limericku, díky které získali 500 liber na nahrání dema v profesionálním studiu – to byl ten okamžik, kdy se také zrodil název U2.