Populární taneční show StarDance má problém. Tereza Kostková, která společně s Markem Ebenem pořad moderuje, byla pozitivně testována na koronavirus. V následujícím živém vysílání proto nevystoupí. Na sociální síti o tom informovala Česká televize. 

„Stalo se, co dnešní doba bohužel přináší. Tereza Kostková vinou covidu v příštím díle StarDance nevystoupí. Vše nyní koordinujeme s hygienou a řídíme se jejími pokyny,“ oznámila veřejnoprávní televize na Twitteru. „Byla pozitivně testovaná na covid-19. Přejeme jí hlavně lehký průběh onemocnění a brzké uzdravení,“ potvrdila mluvčí České televize Karolína Blinková.

Ještě při posledním vysílání měla přitom známá herečka a moderátorka test na koronavirus negativní. Co bude dál, zatím není jasné. „Věříme, že divákům sobotní přenos nabídneme. Zdraví účinkujících a štábu je pro nás ale nejdůležitější. O tom, jak bude sobotní večer vypadat, budeme v následujících dnech informovat,doplnila televize.

Deset nových osobností a zkušených tanečníků poprvé vlétlo na taneční parket v sobotu 16. října. Herecké řemeslo reprezentují Simona Babčáková, Jan Cina, Zdeněk Godla a Marika Šoposká. Hudebníky zastupuje Tereza Černochová a Mirai Navrátil. Sportovní barvy hájí tenistka Andrea Sestini Hlaváčková a mistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner. Parketem krouží i farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká. V jedenácté řadě StarDance bojoval o přízeň poroty i diváků také Pavel Trávníček, ten však skončil v prvním vyřazovacím kole.

„Ještě nedávno bylo zakázáno zpívat a tančit. Zorganizovat televizní projekt, který je na tanci a zpěvu bytostně založený, proto bylo v době pandemie velkou výzvou, s níž se potýkala řada zahraničních televizí. Soutěž se, pokud se vůbec v zahraničí konala, musela přizpůsobit mnoha bezpečnostním opatřením. Odehrávala se bez publika, které jí pravidelně dodává neopakovatelnou atmosféru. Společně s realizačním týmem jsme všechna opatření sledovali, učili se a snažili se najít cestu pro naše letošní vysílání. Takovou, aby i přes všechna opatření zůstala pro diváky atraktivní a opět stanula na špici tuzemské zábavní tvorby,“ prozradil ještě před začátkem letošního ročníku taneční show generální ředitel České televize Petr Dvořák.

 „StarDance je pro mě největší stres roku, ale taky největší dobrodružství. A dělá mi radost, když mě lidi potkávají na ulici a ptají se, kdy už to bude. Máte-li práci, na kterou jsou lidi zvědaví a která jim dělá radost, je to velký dar… Je to vždycky takový koktejl hrůzy a vzrušení, už to taky točíme patnáct let, takže diváci se jen tak s něčím nespokojí a samozřejmě mám noční můry, jestli mě ještě něco napadne, jestli to lidi bude ještě bavit. Ale přes to všechno se vždycky znovu těším,“ svěřil se v polovině září moderátor Marek Eben.

„Stále se nepřestávám divit, že už je to patnáct let, co jsem znělku StarDance slyšela poprvé. To je fakt kus života… Jedinečnost každé řady je součástí půvabu pořadu. Vždy vás může někdo zaskočit. Překvapení kouká na člověka každou vteřinu. S novými lidmi nová překvapení,“ doplnila tehdy Tereza Kostková.