Nejnovější žebříček nejžádanějších zaměstnavatelů opět potvrdil prvenství pro skupinu ČEZ. Své loňské prvenství v oblasti Automobilový a strojírenský průmysl obhájila také česká automobilka Škoda Auto.

Na začátku roku byly již tradičně vyhlášeny výsledky studie TOP Zaměstnavatelé. Pořádá ji Asociace studentů a absolventů, kdy kandidáty do celkem devíti kategorií nominují budoucí zaměstnanci, tedy současní studenti. Ti letos opět rozhodli, kdo je podle nich nejžádanějším zaměstnavatelem v roce 2020.

Držitelem ocenění Jasná volba, tedy jasným vítězem, se stala skupina ČEZ. Na prvních místech v dalších kategoriích se objevuje Škoda Auto, advokátní kancelář Havel & Partners, společnosti KPMG a Zentiva. Skokanem roku se pak stal český internetový vyhledávač letenek Kiwi.com.

Vítězové soutěže TOP zaměstnavatelé 2O2O:

 

Jasná volba Skupina ČEZ
Automobilový a strojírenský průmysl Škoda Auto
Advokátní kancelář Havel & Partners
Bankovnictví a investice Komerční banka
Energetika, plynárenství a petrochemický průmysl Skupina ČEZ
Informační technologie Seznam.cz
Obchod IKEA ČR
Pojišťovnictví Generali Česká pojišťovna
Poradenství, audit a daně KPMG ČR
Pohostinství Starbucks
Reality a development Penta Real Estate
Stavebnictví Strabag
Spotřebitelský průmysl L’Oréal
Telekomunikace T-Mobile ČR
Farmacie a zdravotnictví Zentiva
Skokan roku Kiwi.com

 

Mezi umístěnými společnostmi na prvních místech není ani letos příliš změn a překvapení, můžeme tedy konstatovat, že TOP 5 v každé oborové kategorii je poměrně stabilní. Je zřejmé, že na českém trhu dominují silné značky, které jsou atraktivní nejen pro své zákazníky, ale zejména pro své budoucí zaměstnance,“ řekl k výsledkům ředitel studie Jakub Hořický.

Nejžádanější firmy mají historicky nejnižší nezaměstnanost. Pro studenty je také podmínkou, aby je dokázaly zaplatit. „Tři čtvrtiny z nich očekávají, že si po získání vysokoškolského diplomu vydělají až 40 000 Kč hrubého měsíčně. To oproti loňsku činí opět nárůst zhruba o 10 procent,“ dodává Hořický.

Asociace studentů a absolventů je nezisková organizace. Jejím cílem je umožnit svým členům osobnostní i profesní rozvoj díky aktivnímu zapojení do různých projektů. V letošním roce oslaví dvanáct let své existence. Svými aktivitami za tyto roky již zasáhla stovky tisíc studentů od středních škol až po absolventy.