Nejnovější žebříček nejžádanějších zaměstnavatelů opět potvrdil prvenství pro skupinu ČEZ. Své loňské prvenství v oblasti Automobilový a strojírenský průmysl obhájila také česká automobilka Škoda Auto.

Na začátku roku byly již tradičně vyhlášeny výsledky studie TOP Zaměstnavatelé. Pořádá ji Asociace studentů a absolventů, kdy kandidáty do celkem devíti kategorií nominují budoucí zaměstnanci, tedy současní studenti. Ti letos opět rozhodli, kdo je podle nich nejžádanějším zaměstnavatelem v roce 2020.

Držitelem ocenění Jasná volba, tedy jasným vítězem, se stala skupina ČEZ. Na prvních místech v dalších kategoriích se objevuje Škoda Auto, advokátní kancelář Havel & Partners, společnosti KPMG a Zentiva. Skokanem roku se pak stal český internetový vyhledávač letenek Kiwi.com.

Vítězové soutěže TOP zaměstnavatelé 2O2O:

 

Jasná volba Skupina ČEZ
Automobilový a strojírenský průmysl Škoda Auto
Advokátní kancelář Havel & Partners
Bankovnictví a investice Komerční banka
Energetika, plynárenství a petrochemický průmysl Skupina ČEZ
Informační technologie Seznam.cz
Obchod IKEA ČR
Pojišťovnictví Generali Česká pojišťovna
Poradenství, audit a daně KPMG ČR
Pohostinství Starbucks
Reality a development Penta Real Estate
Stavebnictví Strabag
Spotřebitelský průmysl L’Oréal
Telekomunikace T-Mobile ČR
Farmacie a zdravotnictví Zentiva
Skokan roku Kiwi.com

 

Mezi umístěnými společnostmi na prvních místech není ani letos příliš změn a překvapení, můžeme tedy konstatovat, že TOP 5 v každé oborové kategorii je poměrně stabilní. Je zřejmé, že na českém trhu dominují silné značky, které jsou atraktivní nejen pro své zákazníky, ale zejména pro své budoucí zaměstnance,“ řekl k výsledkům ředitel studie Jakub Hořický.

Kofola bude mít nové sídlo za 180 milionů, přestěhuje se do bývalého dolu

Nejžádanější firmy mají historicky nejnižší nezaměstnanost. Pro studenty je také podmínkou, aby je dokázaly zaplatit. „Tři čtvrtiny z nich očekávají, že si po získání vysokoškolského diplomu vydělají až 40 000 Kč hrubého měsíčně. To oproti loňsku činí opět nárůst zhruba o 10 procent,“ dodává Hořický.

Asociace studentů a absolventů je nezisková organizace. Jejím cílem je umožnit svým členům osobnostní i profesní rozvoj díky aktivnímu zapojení do různých projektů. V letošním roce oslaví dvanáct let své existence. Svými aktivitami za tyto roky již zasáhla stovky tisíc studentů od středních škol až po absolventy.