Ve středu 20. ledna se stal Joe Biden oficiálně 46. prezidentem Spojených států amerických. Jeho zvolení provázely komplikace ze strany svého soupeře a dnes už bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Ten se slavnostní inaugurace odmítl zúčastnit a z Bílého domu odjel už ráno. Několik hodin na to se na internetových stránkách úřadu objevila skrytá zpráva.

Téměř až neuvěřitelně znějící informace zaplavila ve středu sociální sítě. Někteří lidé si totiž všimli, že se na webu Bílého domu nedlouho po Trumpově odjezdu nachází výzva, která je většině lidem skrytá. Celá věc na sebe nenechala dlouho čekat a všimla si jí i světová média, jako třeba britský Daily Mirror.

Stránky doznaly jistých úprav, předně pak výměny starého prezidenta za toho nového včetně jeho fotografie na úvodní stránce a také poznámky skryté v útrobách HTML kódu. To všechno ve chvíli, kdy probíhala inaugurace prezidenta Joea Bidena a viceprezidentky Kamaly Harrisové.

Pokud tohle čtete, potřebujeme vaši pomoc,“ vyzývá Bílý dům odborníky, aby se stali součástí U.S. Digital Service – technologické jednotky v rámci Úřadu prezidenta.

whitehouse.gov

Tajná zpráva na webu Bílého domu

Tým založil bývalý prezident Barack Obama v roce 2014, aby zkvalitnil vládní služby. Poskytuje totiž poradenství federálním agenturám o informačních technologiích, snaží se zlepšit a zjednodušit digitální služby.

Zájemci z řad českých odborníků mají ale smůlu. Z důvodu bezpečnosti je k podání žádosti o zaměstnání nutné být americkým občanem.