Na sociálních sítích se občas objeví inspirativní videa, která odhalují něco, o čem jste do té doby neměli ani ponětí. Důkazem je například mladá žena, která svým fanouškům na TikToku ukázala tajnou funkci na iPhonu.

Dívka na sociální síti vystupuje pod jménem @ellyawesometech. Na jednom z posledních videí ukazuje pro někoho neznámou funkci na iPhonu. I přesto, že je součástí smartphonů od Apple dlouhé roky, podle komentářů je jasné, že o ní tisíce lidí nevěděly.

@ellyawesometech Back Tap is an insane hidden iPhone feature! 🤭😳 #iphonetips #iphonetricks #apple #techtok #tech #ellyawesome ♬ original sound – ellyawesometech

Funkce má název „Back Tap“, tedy „Zadní klepnutí“. Apple totiž před nějakou dobou přišel s nápadem, jak smysluplně využít zadní stranu telefonu a udělali z něj multifunkční tlačítko. To reaguje jednoduše na poklepání prstem. Jaký účel bude tlačítko mít, si můžete sami vybrat v nastavení.

Elly ve videu prozradila, že tajné tlačítko využívá pro vyhledávání skladeb v aplikaci Shazam. Pokud chcete, aby i váš iPhone měl tuto funkci, přejděte do „Nastavení“, klikněte na možnost „Zpřístupnění“ a dále na „Dotyk“. Následně sjeďte úplně dolů, kde uvidíte tlačítko „Klepnutí na zadní stranu“.

Při nastavování si můžete vybrat, zda chcete zapnout dvojité nebo trojité klepnutí a nastavit si pro tyto možnosti některé z funkcí, které máte v telefonu. Tuhle vychytávku však můžete zapnout jen v případě, že máte na svém iPhonu operační systém iOS14.