Některé svatební trendy jsou pomíjivé, jiné naopak mají potenciál být nadčasové. Při vybírání svatebních šatů by si však nevěsta měla dát pozor hned na několik věcí. Ať už z důvodu, aby se v největší den svého života cítila dobře nebo proto, aby se nedopustila módního faux pas. Profesionálky proto poradily, čemu se vyhnout a co je naopak ta správná volba.

Nadýchané „plesové“ šaty znesnadňují pohyb

Majitelka svatebního salonu Sarah Johnsonová není nadšená z šatů s bohatou a nadýchanou sukní. „Tyhle šaty jsou nepraktické, protože většinu svatebního dne strávíte šlapáním si na ně a jejich neustálou úpravou,“ tvrdí Johnsonová. „Navíc je kvůli tak bohaté sukni mezi vámi a vašim partnere příliš mnoho prostoru,“ dodává.

Podle ní je tak lepší sáhnout po koktejlovém střihu, nebo se po obřadu okamžitě převléknout do nějakých pohodlnějších šatů.

Šaty ve tvaru ocasu mořské panny mohou být nepohodlné

Podle návrhářky Nic Hylové jsou šaty ve stylu mořské panny přežité a často nepohodlné k nošení. „Podle mě postrádají originalitu,“ tvrdí. „Tvar sice lichotí siluetě těla, ale je ve skutečnosti opravdu těžké se v nich pohybovat a chodit,“ vysvětluje Hylová.

Zároveň dodává, že pokud žena hledá šaty, které budou lichotit její postavě, je lepší najít šaty s krajkou nebo síťovinou, které odhalí kus kůže.

Korunky mohou být příliš těžké

Vynechat ve svatební den diadém by měly podle Johnsonové všechny nevěsty. „Nedoporučovala bych brát si na sebe korunku, pokud nejste pravá princezna. Většinou vám bude padat, nebo bude nakřivo,“ dodává.

Chcete-li svému účesu dodat trochu třpytu, je lepší se poohlédnout po nějaké zdobené sponce do vlasů.

Tenisky nejsou vhodnými svatebními botami

Vždycky mě to žere, když vidím, že má nevěsta na sobě ke svatebním šatům obuté tenisky,“ říká Johnsonová. „Jestli chcete mít v botách větší pohodlí, můžete použít třeba gelové vložky,“ dodává. Hylová zase tvrdí, že nevěsta nutně nemusí chodit v podpatcích.

Na světě je tolik krásných a pohodlných bot, že by tenisky na tak důležitou událost měly být až tou poslední možností,“ říká návrhářka. Podle ní tak jsou lepší volbou třeba balerínky.

Dělené svatební šaty jsou zbytečný trend

Johnsonová také nedoporučuje volit svatební šaty, které jsou rozdělené na horní díl a sukni. „Tenhle styl nikdy v praxi nevypadá tak dobře, jako v časopisech.“ Vyměnit tak tento trend za tzv. jumpsuit by bylo podle ní méně riskantní. Přesto by šlo stále o netradiční svatební look.

Načechrané rukávy jsou nepraktické a na fotkách nevypadají dobře

Majitelka jiné svatebního salonu Tina Zysková zase říká, že se jí nelíbí načechrané rukávy. „Často se o něco zachytí. Můžou shodit dort, převrhnout sklenice,“ vysvětluje Zysková.

Při fotografování venku jsou nepraktické. V poryvech větru se různě kroutí a na slunečním světle nemusejí vypadat na fotografiích dobře.