Ukrajinské ministerstvo chce ruského prezidenta vystřelit na Jupiter. Dosud se jim podařilo vybrat více než 2 miliony dolarů, tedy přes 45 milionů korun. A suma pořád stoupá, všiml si web LadBible.

Nesouhlas s ruskou invazí na Ukrajinu dávají lidé najevo různými způsoby. Ukrajinské ministerstvo digitální transformace přišlo se zajímavým, i když málo pravděpodobným, nápadem. A to vystřelit ruského prezidenta Vladimira Putina přímo na Jupiter. Na realizaci jsou však nepochybně potřeba nemalé peníze.

Přispět na odvážný nápad může kdokoli z celého světa. Za vybranou sumu se má postavit raketa, která Putina pošle pryč z naší planety. Potřebná částka je 100 milionů dolarů, což je přibližně 2,2 miliard korun.

„Proč právě Jupiter? Je to plynný gigant a největší planeta ve sluneční soustavě,“ vysvětlují organizátoři sbírky a naráží tak na Rusko, které je největším vývozcem plynu a největším státem na světě.

Zatím se podařilo vybrat více než 2 miliony dolarů a suma neustále roste. Účel výzvy však nakonec bude trochu jiný. Namísto vystřelení Putina do vesmíru půjdou peníze na mnohem reálnější věc.

„Vysbírané peníze budou použity na pomoc ozbrojeným silám Ukrajiny a na obnovu zničené infrastruktury Ukrajiny,“ stojí v poznámce na webu výzvy.

Oficiální sbírka se i přesto stala hitem internetu, někteří lidé si však neodpustili nesouhlasné komentáře. „Co tak zlého někomu udělal Jupiter, že si zaslouží takový osud,“ stojí podle webu v jednom z nich.