Na sociálních sítích od čtvrtečního dopoledne koluje fotografie s údajnými výsledky ankety Zlatý míč 2021. Oficiální vyhlášení má přitom proběhnout až 29. listopadu v Paříži. Pokud by se pravost uniklého dokumentu potvrdila, nejlepším fotbalistou světa za letošní rok by se stal polský reprezentant Robert Lewandowski, který aktuálně hraje v nejvyšší německé soutěži za Bayern Mnichov.

Třiatřicetiletý útočník by se tak stal prvním Polákem, který prestižní ocenění získal. Favoritem na zisk Zlatého míče byl podle magazínu France Footbal Lewandowski už loni, kvůli pandemii koronaviru se však anketa v roce 2020 neuskutečnila.

Druhé místo podle uniklé fotografie s údajnými výsledky obsadil držitel šesti Zlatých míčů pro nejlepšího fotbalistu planety Lionel Messi (34), který v létě dovedl Argentinu k titulu na jihoamerickém šampionátu Copa America.

Messi se dostal do zájmu celého fotbalové světa letos v létě i kvůli přestupu z Barcelony do Paris St. Germain. Katalánský klub, kde strávil celou kariéru, si ho totiž nemohl dovolit kvůli finančnímu fair play španělské ligy.

„Vize klubu souzní s mými ambicemi. Vím, jak talentovaní tu působí hráči i lidé z realizačního týmu. Jsem odhodlaný tu po jejich boku vybudovat něco velkého,“ prozradil v srpnu už jako nový hráč francouzského klubu.

Na třetím místě se podle uniklého dokumentu umístil francouzský reprezentant Karim Benzema (33). Útočník alžírského původu od roku 2009 hraje za španělský klub Real Madrid. Naopak až na deváté příčce skončil slavný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo (36), který anketu Zlatý míč vyhrál už pětkrát. Naposledy si prestižní ocenění odnesl před čtyřmi lety.

Tradiční anketu Zlatý míč v letech 2010 až 2015 pořádaly FIFA s časopisem France Football. Jejich spolupráce ale skončila, od roku 2016 proto vítěze vyhlašuje opět pouze francouzský magazín, a to na základě hlasování novinářů z celého světa. Jako první anketu v roce 1956 vyhrál Angličan Stanley Matthews, o šest let později obdržel Zlatý míč Josef Masopust a v roce 2003 Pavel Nedvěd.