Na tento den ve školce zřejmě děti jen tak nezapomenou, přímo v době oběda se na ně totiž ze stropu zřítila omítka. Na místo museli vyrazit hasiči, dvě děti skončily v rukou lékařů. Pondělním incidentem v soukromé mateřské škole v Bratislavě už se zabývá policie. 

V bratislavské školce v části Staré město spadla na děti ze stropu omítka. „Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že v průběhu oběda spadla ze stropu omítka o rozměrech přibližně 2×4 metry. Následkem události utrpěly dvě děti šok,“ informovali v pondělí hasiči na sociálních sítích.

‼️AKTUALIZÁCIA‼️ – 12.10 hod. Hasiči zasahujú v materskej škole v Starom meste v Bratislave 🚨Jedno z detí bolo…

Posted by Hasičský a záchranný zbor on Monday, May 17, 2021

„Hasiči momentálně odstraňují omítku ze stropu, aby tak zamezili dalšímu pádu,“ doplnili. Později upřesnili, že jedno z dětí muselo být převezeno do nemocnice.

Slovenští policisté ve středu oznámili, že zahájili šetření pro trestný čin všeobecného ohrožení. Televizi Markíza to potvrdila mluvčí krajského policejního sboru v Bratislavě Veronika Martiniaková.

Provozovatelka školky Martina Danišová uvedla, že si neumí pád omítky vysvětlit. Podle ní se důvod nepodařilo zjistit ani statikům a hasičům, kteří byli přítomni na místě. I když je školka v nájmu, Danišová prozradila, že strop zajistí sádrokartónem na vlastní náklady.

„Uděláme to i přesto, že statici při prohlídce celé školky potvrdili, že stropy jsou bezpečné,“ uvedla s tím, že školka je stále v provozu.