Na sázejícího z Olomoucka se usmálo štěstí, na papírový tiket se mu podařilo vyhrát Superjackpot. Jeho konto se tak rozroste o téměř 100 milionů korun. Jde o druhou nejvyšší výhru ve Sportce za poslední dva roky, rekordní byl pro sázkaře loňský rok s nejvyšší výhrou 155 milionů. Společnost Sazka to oznámila v tiskové zprávě. 

„Šťastný majitel rekordní výhry si vsadil plnou sázenku náhodných čísel včetně Šance za 220 Kč a uhodl všech šest čísel a poslední dvě čísla Šance. Radost mu tak bude dělat výhra 2 300 942 Kč za 1. pořadí, k tomu Superjackpot bonus ve výši 97 075 503 Kč a navíc 100 Kč za 2 čísla Šance. Štěstí mu přinesl tah 2, 4, 16, 24, 31, 38 a 17,“ popsala mluvčí Sazky Pavla Hobíková.

Nejvyšší výhra za poslední dva roky

Výhra přesahující částku 99 milionů korun je podle ní třináctou nejvyšší výhrou v historii Sportky a zároveň nejvyšší výhrou za poslední dva roky. „Překonává ji jen výhra 155 milionů z loňského roku, kdy se sázejícím ve Sportce mimořádně dařilo. Z milionových výher v loteriích a losech se radovalo 450 šťastlivců, což je zdaleka nejvíce v historii. Předchozím rekordem bylo 250 milionářů v roce 2021,“ prozradila Hobíková s tím, že v letošním roce hlásí Sportka už 137 milionářů. Ti si rozdělili více než půl miliardy.  

Doposud nejvyšší výhra ve Sportce padla v roce 2013, kdy manželé z Chrudimska získali 400 milionů korun. Nejvyšší výhra pak v Česku padla v květnu 2015. Sázející si tehdy v evropské loterii Eurojackpot vsadil tiket v Pardubickém kraji a vyhrál 2,466 miliardy korun.

Čas jsou peníze

Naopak štěstí se neusmálo na manžele Cerise a Dana Lewisovi z kanadského města Prince George. Když si totiž před loňskými Vánocemi koupili stírací los, doma ho odložili. Že udělali obrovskou chybu, zjistili až po svátcích, kdy žena doma uklízela. Když na los narazila, neváhala ho setřít.

V tu chvíli Cerise propukla v obrovskou radost, los byl totiž výherní. Částka, která měla čekat na výherce byla ve výši 100 tisíc dolarů, což je zhruba 2,2 milionů korun, informoval britský list The Mirror. Tím však veškerá radost skončila. Brzy totiž zjistili, že los je pět dní prošlý. Což znamenalo, že na výhru nemají nárok. Pokus přesvědčit loterijní společnost, aby udělala výjimku, byl marný.