I přes mnohaletá zkoumání vesmíru, existuje stále spousta záhad, které lidstvo nedokáže vysvětlit. To potvrzují i slova prvního kanadského velitele Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) Chrise Hadfielda. Ten prozradil, že viděl mnoho věcí, kterým úplně nerozumí.

Chris Hadfield se stal jedním z nejoblíbenějších astronautů poté, co v roce 2013 ztvárnil na palubě ISS hit populárního zpěváka Davida Bowieho. Bývalý pilot královských kanadských vzdušných sil a amerického námořnictva nedávno diskutoval v podcastu televize CBS o objevování Marsu.

„Proč se snažíme přistát na Marsu? Myslím si, že zásadním důvodem je, že se před čtyřmi miliardami let podobal Zemi. Tedy v době, kdy se na modré planetě poprvé vytvořil život. Takže pokud se to stalo u nás, stalo se to i tam?“ zeptal se známý astronaut v podcastu.

Na otázku, zda by uvažoval o jednosměrné cestě na Mars, odpověděl, že v životě už podstoupil množství rizik při objevování vesmíru. Taková možnost by jej prý zajímala. „Potřeboval bych však kompletní tým a jasný cíl mise. Nakonec se tam dostaneme a byl bych rád, kdybych byl toho součástí,“ prozradil Hadfield.

V podcastu došlo také na téma UFO. Jeden z posluchačů se totiž zeptal, zda Chris sleduje diskuzi na sociálních sítích o pozorování neidentifikovatelných létajících předmětů. Astronaut prozradil, že na obloze viděl nespočet věcí, kterým úplně nerozumí.

„Vidět něco a okamžitě dospět k závěru, že jde o mimozemský život z jiné slunečné soustavy, je vrchol hlouposti a nedostatku logiky,“ vysvětlil. Dodal však, že existence mimozemského života stojí za zamyšlení, protože diskuze o pozorování UFO je zajímavá a pohybuje se na hranici mezi realitou a sci-fi či fantasy.

Slavná skladba Davida Bowieho Space Oddity v podání astronauta Chrise Hadfielda