Vévodkyně z Cambridge se v pondělí připojila k princi Williamovi při návštěvě Skotska, která je součástí jejich cesty po Spojeném království. Pár zavítá do Edinburghu a správní oblasti Fife na východě země. Vůbec poprvé vyrazí na oficiální cestu na skotské souostroví Orkneje.

Kate Middletonová jako vždy při plnění královských povinností zářila, v modrém saku a plisované sukni vypadala úchvatně. Pozorní fanoušci si však všimli ještě jednoho detailu, a to podobnosti s princeznou Dianou. Přesně takový outfit měla totiž na sobě zesnulá matka prince Williama v roce 1992. Její příbuzní ji tak podobnými gesty vzdávají hold.

William, kterého letos britská královna Alžběta II. jmenovala vysokým komisařem valného shromáždění skotské církve, odcestoval do země už minulý týden v pátek. Zatím se účastnil například finálového fotbalového zápasu skotského poháru, zkušební jízdy v elektrickém autě nebo návštěvy ústavu pro seniory.

Mezi povinnostmi páru v tomto týdnu je návštěva enviromentálních projektů před summitem OSN o klimatických změnách, který se uskuteční letos v Glasgow. William a Kate zamíří také na setkání věnované zdravotníkům.

Společně navštíví svou alma mater, tedy Univerzitu v St. Andrews, kde se poprvé setkali a zamilovali do sebe. Pár ukončí svou cestu ve čtvrtek.