Vězen odsouzený k smrti všechny šokoval výběrem posledního jídla. Zatímco jiní trestanci si nechávají donést bohaté menu, Victor Feguer požádal o jednu jedinou olivu s peckou. Za jeho výběrem byl opravdu bizarní důvod.

Victor z amerického státu Iowa byl odsouzený za vraždu a popraven oběšením v roce 1963, když mu bylo teprve 28 let. Před smrtí dostávají vězni možnost vybrat si poslední jídlo, on však požádal o jednu olivu s peckou. Údajně tak udělal v naději, že z jeho hrobu vyroste olivovník, jako symbol míru.

Victorovo poslední přání se stalo inspirací umělci Henrymu Hargravesovi, který mapuje poslední jídla trestanců odsouzených k smrti. Právě snímek s olivou se podle něj stal velmi populárním. „Je to jako tečka na konci života,“ vysvětlil. Victor Feguer byl posledním člověkem, kterého ve státě Iowa popravili.

Trest smrti v USA už úplně zrušilo celkem 22 států. Zůstává například v Texasu, kde však už vězni v cele smrti své poslední jídlo nedostávají. Rozhodnutí padlo poté, co si odsouzený vrah Lawrence Russell Brewet přál obrovské množství jídla. Konkrétně chtěl misku pražené okry s kečupem, dva kuřecí steaky s omáčkou a cibulí, sýrovou omeletu s mletým hovězím masem a jalapenos.

Kromě toho si vyžádal cheeseburger s trojitou porcí masa a slaninou, tři mexické tortilly, půl bochníku chleba, pizzu, půl kila vanilkové zmrzliny, fondán, arašídové máslo a pivo. Když před něj však vše položili, prohlásil, že nemá hlad.