Za dobrotu na žebrotu. Tohle přísloví zřejmě problesklo hlavou muži, kterého doma nečekaně navštívili policisté. Tehdy pětadvacetiletý Viktor měl v roce 2016 skončit kvůli krádeži za mřížemi. Záměrně si nepřebíral poštu a utekl do zahraničí, po pěti letech se však rozhodl vrátit. Odhalila ho poctivá registrace do domácí karantény a skončil za mřížemi.

Slovenští policisté pravidelně kontrolují dodržování povinné domácí karantény u lidí, kteří přijeli ze zahraničí. Tomu se nevyhnul ani Viktor z Ružomberku, který se po návratu do země poctivě zaregistroval na příslušné webové stránce. To se mu ale pořádně vymstilo. Leta se totiž vyhýbal vězení a nakonec se jednoduše prozradil.

Když se tak u něj doma objevili policisté, byl jistě pořádně překvapený, v údivu zůstali i samotní policisté. „Nejvíce překvapení byli, když muže při osobní návštěvě také našli,“ napsali slovenští policisté na sociální sítí. Podle nich byl Viktor ještě ten den eskortován do vězení.

Policisté po mladíkovi pátrali v roce 2016. Ten o situaci dobře věděl, záměrně proto nepřebíral zásilky a odchodem za hranice se vyhýbal trestu. Podle mužů zákona si Viktor zřejmě po návratu na Slovensko myslel, že se na jeho případ už dávno zapomnělo.

„Cestování v době pandemie není ztížené pouze pro slušné občany, pro zločince na útěku obzvlášť,“ připomíná policie. Zda z náhle objevené slušnosti, nevědomosti nebo strachu před postihem, Viktor po návratu na Slovensko dodržel všechny protiepidemické opatření. Ty ho však dostaly až za mříže.