Opravdu nevýhodnou návštěvu supermarketu má za sebou pětatřicetiletý muž z Brna. Podle ochranky měl totiž ukrást papriku za několik desítek korun, při útěku z obchodu mu však z kapsy vypadl chytrý telefon. V něm pak přivolaní strážníci našli jeho osobní údaje včetně fotografie.

V neděli ráno měla muže před východem ze supermarketu zastavit ochranka. Důvodem měla být žlutá paprika, kterou prý nezaplatil a hned za pokladnami ji snědl. Z obchodu v centru města měl potom podle pracovníka bezpečnostní agentury vyběhnout, ale při útěku mu z kapsy vypadl chytrý mobilní telefon.

„Přivolaní strážníci v iPhonu našli i mužovy osobní údaje včetně fotografie. Tím pro něj smolný den neskončil, protože podle snímku ho jiná hlídka městské policie o tři hodiny později poznala v Benešově ulici,“ popsal mluvčí městské policie v Brně Jakub Ghanem.

Zloděj smolař následně strážníkům potvrdil, že je majitelem mobilního telefonu. Od hlídky si proto vyslechl, že je podezřelý z krádeže. „Celý souběh událostí jim potvrdil, včetně toho, že papriku za několik desítek korun v obchodě snědl. Hlídka měla navíc díky dobré znalosti vyhlášených pátrání povědomí, že by muž mohl být hledaný,“ doplnil mluvčí strážníků.

To se potvrdilo po příjezdu státních policistů, kteří si muže proto na místě převzali. Nyní mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun.