Oblíbená aplikace WhatsApp na své popularitě poslední dobou ztrácí. Mohou za to nejen nové kontroverzní uživatelské podmínky, ale také například tvrzení miliardáře Elona Muska, podle kterého by lidé aplikaci měli přestat používat. Problémy WhatsAppu přinesla kupodivu i koronavirová krize. Společnost se proto rozhodla jednat.

Už na začátku letošního roku způsobily poprask nové uživatelské podmínky WhatsAppu, ty navíc podle Evropské unice porušují právo svobodného souhlasu. V souvislosti s tím zakladatel automobilky Tesla Elon Musk na svém twitterovém účtu fanoušky vyzval, aby WhastApp přestali používat. Jako by poslední ránu pak aplikaci zasadila současná světová pandemie.

Mnoho lidí totiž kvůli koronaviru začalo opět využívat počítač jako hlavní komunikační nástroj. Omezili proto používání chytrých telefonů, a tím pádem i mobilní aplikace WhatsApp. Oblíbený komunikační nástroj proto představil novinku, od které si slibuje návrat svých uživatelů.

Změny se dočkají videohovory, které dosud bylo možné využívat pouze pomocí mobilního telefonu. Jak informoval WhatsApp, blížící se aktualizace tuto funkci zpřístupní i na počítačích.

Aby bylo volání přes počítač uživatelsky přívětivé, budete si moci vybrat, jestli chcete video na výšku, nebo na šířku. V klidu si tak můžete okno s videohovorem dát na monitoru stranou a stále na počítači pracovat,“ uvedla společnost pro magazín TechCrunch.

Zatím však není jisté, kdy tuto novinku spustí, lze však očekávat velký zájem. Během novoročních oslav překonala aplikace rekord – její uživatelé uskutečnili okolo 1,4 miliardy telefonátů.