Populární sociální síť Instagram přichází s novinkou, která má chránit před útoky hackerů. O své fotografie, příběhy nebo videa uživatele jen tak jednoduše nepřijdou. Všechny odstraněné příspěvky se totiž přesunou do speciální složky.

Víme, že uživatelé po této funkci dlouho volali a nyní si poprvé v historii mohou prohlížet smazaný obsah,“ oznámil Instagram na svém blogu. Pokud se tedy rozhodnete ze svého účtu odstranit některý z příspěvků, bude nejprve přesunut do složky Nedávno smazané, kde vydrží až třicet dní. V tomto období bude možné obsah kdykoli obnovit nebo jej nadobro smazat.

Novinka má podle sociální sítě zejména ochránit uživatele před útoky podvodníků. „Hackeři, kteří se dostanou do cizího účtu, často smažou jeho obsah. Původní majitelé se následně ke svým fotografiím a videím už nemohli dostat. Až doteď,“ vysvětluje Instagram.

instagram

Instagram nově umožňuje prohlížet smazané příspěvky a jejich obnovení | FOTO: Instagram

Pokud by chtěl někdo neoprávněně obsah ze složky Nedávno smazané odstranit, bude mít smůlu. Sociální síť totiž bude pomocí emailu nebo SMS zprávy ověřovat, zda se akci chystá provést skutečný majitel účtu.

Složku s odstraněnými příspěvky najdete jednoduše v nejnovější verzi aplikace. Stačí kliknout na Nastavení, dále Účet a pak už pouze na Recently Deleted, v překladu tedy Nedávno smazané. Smazané fotografie, videa, reels nebo videa z IGTV vydrží ve složce po dobu třicet dní, stories pak zůstanou k dispozici po dobu 24 dní.