Od středy do 1. listopadu přejde i první stupeň základních škol na distanční výuku. Nejméně do 3. listopadu zůstanou zavřeny také všechny restaurace, bary a kluby. V provozu mohou zůstat pouze výdejní okna do 20 hodin. Od středeční půlnoci začne platit zákaz shromažďování více než šesti osob. Nová opatření v boji s koronavirem představila vláda na pondělní tiskové konferenci.

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) představil na tiskové konferenci další restrikce, které začnou platit od středy. Všechny školy kromě mateřských přejdou na distanční výuku. Opatření platí zatím do 1. listopadu, od 2. listopadu by se žáci prvního stupně základních škol měli vrátit do lavic. „Omlouvám se ředitelům škol, omlouvám se rodičům, kteří jsou v neustálé nejistotě, ale je nutné to udělat,“ oznámil po jednání vlády ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Od středy do konce nouzového stavu, tedy 3. listopadu, musí být uzavřeny všechny restaurace, bary a kluby. „Uzavřeme prostor restaurací a zůstane jen take away,” informoval na tiskové konferenci předseda vlády.

Od středy se na veřejně přístupných místech zakazuje pití alkoholu, rovněž bude platit povinnost nosit roušky na zastávkách MHD. Shromažďování se omezuje na maximálně šest osob. I tato opatření platí zatím do konce nouzového stavu 3. listopadu. 

Nadále zůstává v platnosti zákaz kulturních představení, hromadných akcí a provoz vnitřních sportovišť. Uzavřeny tak musí být bazény, aquaparky, fitness centra nebo posilovny. Nepřístupné stále budou i hrady, zámky, muzea, galerie a zoologické zahrady.